Bumerang - Yazarkafe
AÇIK KUMRAL SAÇ RENGİ İÇİN DOĞAL FORMÜL
rainbow7 57 Takipçi | 181 Takip
Kategorilerim

Güzellik&bakım

Diyet &Fitnes

Yemek Tarifleri

Evlilik Düğün ve BeBek

Sanat Resim &Çiçek Resimleri

Sağlık

Hobi

Doğa ve Çiçek Resimleri

Şifalı Bitkiler

Yaşam

Diğer İçeriklerim (600)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (57)
Bumerang - Yazarkafe
24 06 2011

AÇIK KUMRAL SAÇ RENGİ İÇİN DOĞAL FORMÜL

1/2 fincan kurutulmuş adaçayı

1 tatlı kaşığı karanfil

1 çorba kaşığı kına

2 fincan su

Adaçayı geceden kaynar suya konur, ertesi gün süzülür. Kınayla karanfil karıştırılır; içine. macun halini alacak kadar adaçayı losyonundan katılır.

Saçlar şampuanla yıkanıp havluyla kurutulduktan toz halinde sonra, macun düzgün bîr biçimde saçın her yanınaa, saç diplerine tarakla yol açarak sürülür. Sonra saçlar taranır. Elde etmek istenen renge göre 30 dakika, daha koyu bir renk için 1-2 saat veya daha fazla bekletilir.

Bundan sonra saçlar sıcak suyla çalkalanır. Bu uygulama saca kızıl - kahverengi bir ton verir. Pek tabiidir ki, elde edilen renk saçın cinsine ve önceki rengine bağlı olacaktır. Cevizin taze, yeşil dış kabuğundan da saç boyası yapılabilir. Ceviz kabuğu güçlü bir boya olduğundan, kolaylıkla cildi ve elleri boyar.

Bu nedenle boya yaparken ellere eldiven geçirmeli; cildin gereksiz kısımlarını boyamaması için de yüze yakın olan saç diplerine biraz zeytinyağı veya vazelin sürmeli. Cevizin taze yeşil dış kabuğu sıcak suda kaynatılır. Su yarıya inince ateşten çekilir.

Soğuduktan sonra süzülür. Uzun süre bozulmadan dayanması için içine bir miktar alkol konur. Saçlar istenilen rengi alıncaya kadar pamukla her gün saç diplerine sürülür. Daha sonra haftada 1 veya 2 kez sürmek yeterlidir.


 

686
0
0
Bumerang - Yazarkafe
Yorum Yaz