Şemsi Sarp 61 Takipçi | 7 Takip
Bumerang - Yazarkafe
21 08 2015

Kürtlerin Kavgası

 

Nedense Türkler Kürtleri ayrı görmüyor ama Pkk nın aklı ile Kürtler Türkleri ayrı görmekle kalmıyor öldürüyor kötülük yapıyor Amerikanın askeri olmuş orda burda savaşıyor .

Eee bunları yapıp ne yapacaklar Türkler ecdadı ile övünüyorsa gerçekten övünecek bir tarafları var onlarla tüm dünya övüyor kıskanıyor ki düşmanı çok .

Ne olursa olsun onurlu bir millet olup Allah huzurunda değerli olmak mı iyi yoksa şeytanın askeri olup çirkeflik mi yapmak iyi .

İyi kürtler için söyleyeceğim bir şey yok onlar bizim kardeşlerimiz ama .Şu pkk nın aklı ile onun bunun köpeği olanlara söylüyorum .

Kendilerini emperyalistlere kullandırıp sonra bir sümük mendili gibi atıldıkları zaman Türk milletine dönüp uyuz bir köpek eniği gibi baktığında gene şefkati Türk Milletinden görecekler her şeye rağmen . Ama işte basiretleri bağlanmışta bu durumlarını göremiyorlar .

Biraz tozla bir otobos aldıklarına bakarlar demezler ki bunun vebali var Allah bu yoldan kazanılanları yanına koymayacak .Gelelim bu Kürtlerin kimlik sorunlarına adetleri Türk adetleri örfleri Türk örfleri nevruz desek tamammen Türk Kültürü .Bir milletin millet olması için her şeyden evvel bir Kültür gerekir o da üç günde kazanılmaz .

Kürt dilinin yüzde yetmişi Türkçe iken diğer yüzde otuzu o bölgenin karışık dillerinden oluşmakta bunun olması olağan bir durumdur .

Çünkü Türkiye bir imparatorluk ülkesi idi Onun için Türkiyede başka dillerinde konuşulması normaldir . İngiltere buna güzel bir örnektir ,

İngilterede ki yetmiş iki milleti bir arada olması bir imparatorluk ülkesi olduğundan dolayıdır. Bu durumda Türk kültürünün yedibin yıllık tarihini tabiki cahil olan anlayamaz . Hele üç günde kendini millet ilan eden hiç anlayamaz .

Diyelim ki üçgünde ilan ettin gene Türk Kültürü ile ilan edeceksin oda olmaz gel kardeşim sen gene Türk kardeşinin Kürt kardeşi ol .

Bir de Kürt kelimesini tersinden oku ne hissedeceksin

 

kaynak : Şemsi Sarp

29
0
0
Yorum Yaz